blog images

بررسی ایده های ارسال شده جشنواره تهران تبو آغاز شد


به نقل از دبیر اجرایی اولین دوره ی جشنواره ی رباتیک دانش آموزی و زیباسازی شهری، Tehran TEBO، با عنایت به اهمیت پیشبرد اهداف آموزشی در علوم نوین و همچنین استفاده از خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان در زمینه های گوناگون علمی،آموزش رباتیک و .. با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران و مرکز پژوهشگران جوان در حال برگزاری است.
هدف اصلی از برگزاری این جشنواره، استفاده از پنج طرح برتر دانش آموزان در سطح شهر تهران و همچنین حمایت از ایده های نوآورانه دیگر دانش آموزان توسط سازمان زیباسازی می باشد.
مهلت ثبت نام در این جشنواره از ۱۳ آبان تا ۱۶ آذر بود که به علت استقبال فراوانی که برای شرکت در آن شد، طی دو مرحله این زمان تمدید شد. 
مهندس نوبخت، دبیر اجرایی جشنواره، در مورد شیوه ی داوری آثار خاطر نشان کردند که آثار از طریق پست به دفتر مرکزی دبیرخانه ارسال می گردد و طی دو مرحله مورد بررسی قرار می گیرد. در مرحله ی اول کلیات طرح ها و ایده ها مورد بررسی قرار میگیرد و ایده های منتخب، طی پردازش ایده و مشاوره ای که از طریق پشتیبان ها انجام می شود، بهینه شده و به عنوان طرح نهایی شرکت کنندگان، در بخش نهایی جشنواره،  مورد ارزیابی قرار می گیرد. مهلت ارسال آثار جهت بررسی در مرحله ی اول تا 30 ام دی ماه بود که تا 10 ام بهمن ماه تمدید گردید.
به گفته ی ایشان، شرکت کنندگان می توانند درباره ی موضوعاتی نظیر نقاشی دیواری هوشمند، تبلیغات شهری، سنگ فرش کردن معابر به صورت مکانیزه، مبلمان شهری هوشمند، انتظام معابر، میادین و بوستان های شهری با استفاده از علم رباتیک، ارتقا و احیا هویت معماری اسلامی و ایرانی و احجام نمادین و طرح های انتزاعی هوشمند ایده دهند. شرکت کنندگان در مرحله ی دوم جشنواره، میبایست ایده های خود را در قالب  ماکت به همراه بروشور و پروپوزال برای دبیرخانه ارائه دهند.
 افراد علاقمند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به نشانی اینترنتی tehrantebo.ir مراجعه نمایند.

آخرین اخبار