blog images

تمرین جلسه سوم ترم 4 تخصصی آموزش رباتیک

فواید آموزش رباتیک برای دانش آموزان و کودکان 

۱-برای کودکان سرگرم کننده است

می توان با استفاده از روحیات کودکان و تمایل آنها به کارکردن با لوازم سرگرم کننده,مبحثی علمی و مفید را به آنان آموزش داد.رباتیک دانش آموزی ماهیتی فوق العاده سرگرم کننده و جذابی دارد که کودکان را به سمت آن جذب می کند. در این حین کودکان مشتاقانه آماده یادگیری مطالب خواهند بود!

۲-روشی موثر برای آموزش برنامه نویسی به کودکان

برنامه نویسی می تواند بیش از حد انتزاعی باشد. با داشتن یک ربات فیزیکی و دیدن آنچه که نادرست است، دانش آموزان می آموزند که چه ربات ها می توانند و نمی توانند انجام دهند. آنها همچنین نیاز به دستورالعمل دقیق را می آموزند

رباتیک به رشد آموزشی علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضی در مدارس کمک می کند. دانش آموزان همچنین به عنوان مثال به طور مستقیم از طریق برنامه ریزی ربات، با تکنولوژی و فناوری های روز آشنا شده و درک می کنند که چگونه آنها با یکدیگر ارتباط دارند

۳- آموزش مهارت های لازم برای آینده شغلی آنها

اگر برای کودکان عرصه کافی و لازم جهت بروز استعداد شان فراهم نکنیم نمی توانیم زمینه هوشی آنها را مشخص نماییم.آینده کودکان و زمینه شغلی آنها را می توان با کسب زمینه خلاقیت آنها در کودکی مشخص و آنها را در مسیر درستی هدایت نمود.

۴- مناسب برای کودکان با علاقه مندی و ضریب هوشی متفاوت مناسب

رشته رباتیک به دلیل تنوع در ساخت مدل,مباحث جذاب و گوناگون,برای تمام سنین و با هرسلیقه و علایقی می تواند جذاب باشد.به تازگی کشف شده است که رباتیک حتی برای کوکان مبتلا به اوتیسم نیز مناسب و سازگار است.

۵- رباتیک همواره در بروز علوم نوین مفیده بوده است

فواید آموزش رباتیک برای دانش آموزان و کودکان تنها محدود به یک دوره نیست و تاثیرات آن با توجه به اهمیت علم رباتیک و آموزش رباتیک در دانش و فناوری های حال و آینده همواره اهمیت خواهد داشت.

 

دانش آموزان عزیز ترم 4 تخصصی آموزش رباتیک، میتوانید تمرین جلسه سوم را از لینک زیر و به صورت فایل پی دی اف دانلود کنید

http://sigmarobot.ir/media/470/4.pdf

آخرین مقالات